ANA SAYFASemâ ve Tasavvuf Musiki ToplulugumuzETKiNLiKLERiMiZMEVLEViHANENiN TARiHCESiMEVLEViHANENiN POST DEDELERiHÜSEYiN CAHiTSOY AGACIESKiSEHiR TARiHiUNESCO ve ULUSLARARASI MEVLANA VAKFINASIL GÖNÜLLÜ OLURUM?iLETiSiMVAKIF SENEDi

Eskişehir Mevlevihanesi Kültür Derneği 
Semâ ve Tasavvuf Musıkî Topluluğu' nun icraatleri

ARŞİV 

Her sene 30 Eylül' de, Hz. Mevlana' nın doğum günü anısına  ve 17 Aralık, Şeb-i Arus' ta gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimiz gönüllülerimiz tarafından, halka açık ve ücretsiz olarak icra edilmektedir. 

sema.jpg

 

 

 

 

 

 IMG_5505.JPG

 

20151217_193636.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tasavvuf Musıki Topluluğu gönüllülerimiz ve şefimiz Nazan Naz.

 koro2.jpg

tasavvuftopl.jpg 
Yıllar önce her mevlevihanesi olan beldede, Mevlevi Âyin-i Şerifi icra edilirdi. Bizler de bugün, o günlerde olduğu gibi aslına uygun; usul, edep ve adabı ile; hiç bir ücret almadan; sadece ibadet için ve gönül ile sema eden canlardan oluşan Eskişehir' li semazenlerimizle ve mutrıb heyetimizle, Mevlevi Âyin-i Şerifi icra ediyoruz.  

Aslına uygun ve aşk ile ihya edilecek her Mevlevi Âyin-i Şerif rahmetinin, tüm gönüllere şifa dağıtması en büyük dileğimizdir. 

Semazenlerimizi yetiştiren Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Müdürü ve Postnişini Fahri Özçakıl Dedemize sonsuz teşekkürlerimizle.

http://konyaninyuzleri.com/fahri-ozcakil/ 

 

 

sematoplulugu.jpg
Berna Çelebi, post-nisin Fahrettin Özçakil ve EMEV Kültür Dernegi Semâ Toplulugu,

_DSC0027.JPG

Kurşunlu Camii Önünde 30.09.2013 

 

3.jpg 

Kurşunlu Camii önünde 1920